Jak zapewnić gadowi odpowiednie warunki?

Posiadanie własnego gada w domu jest bardzo ciekawym sposobem na hobby, ale zarazem również ogromną odpowiedzialnością. Niestety, nie wszyscy nowi amatorzy terrarystyki zdają sobie z tego sprawę, a cierpią na tym wyłącznie niewinne zwierzęta. Tak więc, przed kupnem gada należy wpierw zaznajomić się z podstawowym sprzętem, jaki będzie nam potrzebny do hodowli. Artykuł ten w założeniu ma przybliżyć czytelnikowi kilka spośród jego elementów.

Terrarium – miejsce, gdzie będzie mieszkać nasz gad

Odpowiednie terrarium jest jednym z najważniejszych elementów, jakie musimy mieć, przygotowując się do hodowli naszego gada. Spośród jego parametrów, kluczowa wydaje się jego wielkość (dopasowana do gatunku zwierzęcia), za którą niestety idzie adekwatna do niej cena. Jak łatwo się domyślić, im terrarium większe tym i droższe, ale nie można w tym aspekcie oszczędzać. Tym samym cena terrarium nie powinna być kryterium naszego wyboru.

Kable grzewcze do terrarium – komfort naszego gada

Gady są zwierzętami zmiennocieplnymi i do swojego prawidłowego funkcjonowania wymagają odpowiedniej temperatury. O ile żyjąc na wolności, mogą się wygrzewać na słońcu i rozgrzanych kamieniach, o tyle w przypadku hodowli, to my musimy im zapewnić ciepło. Najlepszym sposobem na to jest zamontowanie kabli grzewczych w terrarium, które zapewnią komfort cieplny zwierzęciu, a użytkownikowi komfort ich użytkowania oraz odpowiedniej regulacji.

Podsumowując, decydując się na wyzwanie, jakim jest hodowla gada, musi przygotować się na kupno odpowiedniej wielkości terrarium (bez względu na cenę terrarium) oraz kabli grzewczych do jego ogrzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 12 =