Jak zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego żurawia na budowie?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jak zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszego żurawia na budowie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie budowlane są niezbędnym elementem każdego placu budowy. Służą one do podnoszenia ciężkich materiałów i sprzętu, co czyni je niezbędnym narzędziem dla pracowników budowlanych. Jednak z dźwigami tymi wiążą się również pewne zagrożenia, w tym ryzyko upadku przedmiotów i ryzyko porażenia prądem.

Ponieważ żurawie budowlane są tak istotne dla powodzenia projektu, ważne jest, aby były one odpowiednio konserwowane przez serwis żurawi i kontrolowane przed ich użyciem na placu budowy. Oto kilka wskazówek, jak można zapewnić prawidłowe funkcjonowanie dźwigu:

Upewnij się, że wszystkie części są w dobrym stanie

Dotyczy to opon, kabli i innych części. Niektóre rzeczy można łatwo wymienić, podczas gdy inne mogą wymagać więcej wysiłku lub czasu – ale wszystkie powinny być regularnie sprawdzane.

Wymień uszkodzone części

Wymień zużyte części natychmiast, gdy tylko zaczną wykazywać oznaki zużycia lub awarii. Nie chcesz skończyć z nieprawidłowo działającym dźwigiem, ponieważ zbyt długo zwlekałeś z wymianą starej części.

Regularnie czyść żurawia

Dźwigi to duże maszyny, które łatwo się brudzą. Należy czyścić wszystkie części dźwigu przed użyciem go do przenoszenia materiałów lub podnoszenia ich na miejsce. Zapewni to, że wszystko działa prawidłowo.

Sprawdzaj pracowników i ich wiedzę dotyczącą obsługi żurawia

Upewnij się, że wszyscy operatorzy wiedzą, na czym polega ich praca i jak ją prawidłowo wykonywać, aby nie dochodziło do wypadków spowodowanych niewłaściwą obsługą sprzętu lub maszyn przez osobę, która nie do końca rozumie, co ma z nimi zrobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczyć drogę, która jest trudna do przejazdu?
Jak zabezpieczyć drogę, która jest trudna do przejazdu?
Roboty drogowe, wyrwa w jezdni, nieumocnione pobocze to bardzo częste zjawiska na polskich drogach. Mogą one stwarzać poważne niebezpieczeństwo, zagrażać […]
Polecamy