Jak zaplanować zimowy wypoczynek?

Choć zimy w naszym kraju robią się coraz cieplejsze, a śniegu jest z roku na rok mniej, to na szczęście nie dotyczy do gór. Tam śnieg pojawia się już wczesną jesienią i może utrzymywać się na stokach nawet do maja. Taka sytuacja sprzyja fanom białego szaleństwa, którzy mają niemal pół roku na zaplanowanie wypoczynku na nartach.

Podczas planowania takiego wyjazdu należy pamiętać, by już dużo wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie narty damskie lub męskie. Najlepiej zamówić je przez internet już wcześniej, kilka tygodni przed samym wyjazdem. Wtedy mamy pewność, że nawet jeżeli nasze narty nie będą nam w pełni pasowały, zawsze możemy je zwrócić, a w międzyczasie zamówić nowe.

Podobnie rzecz ma się z damskimi butami narciarskimi, które również są ważnym elementem naszej garderoby podczas szusowania po stokach. W przystępnych cenach są one do nabycia na https://contingent.pl/kategoria/buty-narciarskie/buty-narciarskie-damskie/.

Sprzęt narciarski oraz ciepłe ubrania

Jednym z najbardziej istotnych elementów planowania wyjazdu jest zakup ciepłych i wygodnych ubrań, zarówno dla nas, jak i naszych dzieci. Odzież taka powinna być wykonana z materiałów dobrze trzymających ciepło, ale jednocześnie dość przewiewnych. Na stoku spędzamy przecież nawet kilka godzin. Mogą spotkać nas różne sytuacje – niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nawet gdy jest zimno, w trakcie intensywnego wysiłku łatwo przegrzać organizm. To z kolei prosta droga do przeziębienia, dlatego nie ubierajmy się zbyt grubo.

Jednocześnie zadbajmy o ciepłe czapki oraz co ważne – kaski zabezpieczające głowę naszą i naszych najbliższych. Zatracając się w szaleństwie na nartach łatwo jest zapomnieć o najważniejszej zasadzie, czyli zachowaniu bezpieczeństwa, tak by do domu wrócić wypoczętym i w znakomitym humorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =