Psychoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Styl życia
punktzaczepienia
Psychoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga ludziom zmienić i pokonać problemy w ich życiu. Psychoterapia może być prowadzona osobiście, przez telefon lub online.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, ale większość z nich polega na rozmowie o swoich uczuciach i problemach ze specjalistą od zdrowia psychicznego.

Ważne jest, aby pamiętać, że psychoterapia nie jest tylko jedną rzeczą. Może wyglądać inaczej w zależności od osoby i od terapeuty do terapeuty. Istnieje wiele różnych podejść do psychoterapii, niektóre bardziej tradycyjne, inne mniej.

Do najczęstszych rodzajów psychoterapii należą:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Ten rodzaj terapii może pomóc Ci zrozumieć związek między Twoimi myślami, uczuciami i zachowaniami. CBT uczy sposobów zarządzania trudnymi emocjami poprzez zmianę myśli lub działań. Na przykład, jeśli cierpisz na zaburzenia lęku społecznego, CBT może pomóc Ci nauczyć się, jak zmienić negatywną mowę o sobie na pozytywną, tak abyś czuł się na tyle pewnie, by odezwać się, gdy musisz coś powiedzieć w grupie.

Terapia interpersonalna (IPT) 

Ten rodzaj terapii skupia się na relacjach między ludźmi i na tym, jak wpływają one na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. IPT pomaga zidentyfikować wzorce w relacjach z innymi, które przyczyniają się do powstawania takich objawów jak depresja czy niski poziom świadomości.

Jeśli szukasz pomocy, to koniecznie odwiedź stronę internetową: http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Maty filtracyjne – jakie jest ich zastosowanie
Maty filtracyjne – jakie jest ich zastosowanie
Maty filtracyjne są wykonane z włókniny, która ma za zadanie usuwać zanieczyszczenia z wody, co pomaga poprawić jej smak i […]
Polecamy