Psychoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Styl życia
punktzaczepienia
Psychoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga ludziom zmienić i pokonać problemy w ich życiu. Psychoterapia może być prowadzona osobiście, przez telefon lub online.

Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, ale większość z nich polega na rozmowie o swoich uczuciach i problemach ze specjalistą od zdrowia psychicznego.

Ważne jest, aby pamiętać, że psychoterapia nie jest tylko jedną rzeczą. Może wyglądać inaczej w zależności od osoby i od terapeuty do terapeuty. Istnieje wiele różnych podejść do psychoterapii, niektóre bardziej tradycyjne, inne mniej.

Do najczęstszych rodzajów psychoterapii należą:

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Ten rodzaj terapii może pomóc Ci zrozumieć związek między Twoimi myślami, uczuciami i zachowaniami. CBT uczy sposobów zarządzania trudnymi emocjami poprzez zmianę myśli lub działań. Na przykład, jeśli cierpisz na zaburzenia lęku społecznego, CBT może pomóc Ci nauczyć się, jak zmienić negatywną mowę o sobie na pozytywną, tak abyś czuł się na tyle pewnie, by odezwać się, gdy musisz coś powiedzieć w grupie.

Terapia interpersonalna (IPT) 

Ten rodzaj terapii skupia się na relacjach między ludźmi i na tym, jak wpływają one na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. IPT pomaga zidentyfikować wzorce w relacjach z innymi, które przyczyniają się do powstawania takich objawów jak depresja czy niski poziom świadomości.

Jeśli szukasz pomocy, to koniecznie odwiedź stronę internetową: http://www.psychoterapia.lublin.pl/oferta/psychoterapia/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wymagania potrzebne do realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków
Wymagania potrzebne do realizacji przydomowej oczyszczalni ścieków
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu pozbywania się nieczystości z posesji. Dzięki naturalnym procesom, jakie […]
Polecamy