Jak zaprojektować funkcjonalną i modną łazienkę?

Dom
punktzaczepienia
Jak zaprojektować funkcjonalną i modną łazienkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka na czasie to w pierwszej kolejności funkcjonalne wnętrze. Zatem dbając o zachowanie zasad ergonomii, jednocześnie tworzy się pomieszczenie przyjemne dla oka oraz wykonane w zgodzie z najnowszymi trendami. O czym pamiętać szczególnie podczas projektowania?

Rozsądne gospodarowanie przestrzenią

Powierzchnia większości łazienek pozostawia niestety sporo do życzenia. Nic jednak straconego, wystarczy odpowiedzialnie podejść do wypełniania przestrzeni. W małym wnętrzu najlepiej sprawdza styl minimalistyczny. Składa się na niego prosta w formie armatura łazienkowa. Najlepiej zainwestować w materiały łatwe do utrzymania w czystości. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach wszelkie mankamenty i niedociągnięcia szybko rzucają się w oczy. Ograniczyć koszty można natomiast poprzez połączenie wanny z prysznicem.

Praktycznym rozwiązaniem okazują się tu parawany nawannowe. Ich zakup np. na https://elazienki.pl/k/wanny/parawany-nawannowe/ wychodzi zdecydowanie taniej niż montaż całego brodzika. Taki wybór pozwala też na ograniczenie zajmowanej powierzchni. Współcześnie modne są uporządkowane i przestronne wnętrza, a wielofunkcyjne urządzenia ułatwiają dbanie o porządek. Nie zajmują też wiele miejsca, przez co idealnie sprawdzają się we współczesnych łazienkach.

Funkcjonalna łazienka kreowana jest też przez świadome wykorzystanie kolorów. W większym wnętrzu można pokusić się o ciemniejsze barwy, choć raczej stosuje się je jako dodatki. Małe pomieszczenie wymagają natomiast skorzystania z jaśniejszych odcieni. Powiększają one optycznie łazienkę, co nie jest bez znaczenia dla jej funkcjonalności. Podobny efekt uzyskuje się poprzez umiejętne zastosowanie luster.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozbyć się nadmiaru rzeczy ze strychu?
Jak pozbyć się nadmiaru rzeczy ze strychu?
Kryją się na strychu, w garażu i innych pomieszczeniach, niezorganizowane i chaotyczne. Być może spakowałeś je i ułożyłeś w kącie […]
Polecamy