Jak zaprojektować funkcjonalną i modną łazienkę?

Łazienka na czasie to w pierwszej kolejności funkcjonalne wnętrze. Zatem dbając o zachowanie zasad ergonomii, jednocześnie tworzy się pomieszczenie przyjemne dla oka oraz wykonane w zgodzie z najnowszymi trendami. O czym pamiętać szczególnie podczas projektowania?

Rozsądne gospodarowanie przestrzenią

Powierzchnia większości łazienek pozostawia niestety sporo do życzenia. Nic jednak straconego, wystarczy odpowiedzialnie podejść do wypełniania przestrzeni. W małym wnętrzu najlepiej sprawdza styl minimalistyczny. Składa się na niego prosta w formie armatura łazienkowa. Najlepiej zainwestować w materiały łatwe do utrzymania w czystości. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach wszelkie mankamenty i niedociągnięcia szybko rzucają się w oczy. Ograniczyć koszty można natomiast poprzez połączenie wanny z prysznicem.

Praktycznym rozwiązaniem okazują się tu parawany nawannowe. Ich zakup np. na https://elazienki.pl/k/wanny/parawany-nawannowe/ wychodzi zdecydowanie taniej niż montaż całego brodzika. Taki wybór pozwala też na ograniczenie zajmowanej powierzchni. Współcześnie modne są uporządkowane i przestronne wnętrza, a wielofunkcyjne urządzenia ułatwiają dbanie o porządek. Nie zajmują też wiele miejsca, przez co idealnie sprawdzają się we współczesnych łazienkach.

Funkcjonalna łazienka kreowana jest też przez świadome wykorzystanie kolorów. W większym wnętrzu można pokusić się o ciemniejsze barwy, choć raczej stosuje się je jako dodatki. Małe pomieszczenie wymagają natomiast skorzystania z jaśniejszych odcieni. Powiększają one optycznie łazienkę, co nie jest bez znaczenia dla jej funkcjonalności. Podobny efekt uzyskuje się poprzez umiejętne zastosowanie luster.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =