Jak montuje się szamba betonowe?

Domy jednorodzinne, które nie są wyposażone we własny system przeznaczony do odprowadzania zanieczyszczeń, wymagają właściwego przygotowania, aby stały się w pełni funkcjonalne. W takich przypadkach najsensowniejszym rozwiązaniem jest dodatkowy zbiornik na nieczystości i ścieki, wykonany z solidnego materiału. Najlepiej w tej roli sprawdzają się bezodpływowe szamba z betonu, odznaczające się wyjątkowo dużą szczelnością oraz wytrzymałością. Najczęściej wybierane przez klientów są szamba betonowe 7m3, choć i większe konstrukcje znajdują uznanie w oczach wielu użytkowników. 

Instrukcja właściwego montażu zbiornika krok po kroku

Bezodpływowe szamba betonowe są dostępne w ofercie wielu firm działających na naszym rynku, które nie tylko je sprzedają, ale też dowożą na miejsce. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ taki zbiornik może ważyć nawet kilka ton, co powoduje konieczność jego dowozu dużym samochodem ciężarowym i użycia dźwigu do osadzenia konstrukcji w gruncie.

Zauważmy też, że wiele modeli to zbiorniki dwu- lub wielokomorowe, co jeszcze bardziej zwiększa ich masę – doskonałym przykładem są choćby szamba 10m3 dostępne na http://kamal-bet.pl/szamba-betonowe/10m3/. A jak najlepiej je zainstalować? Otóż w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby cały proces został przeprowadzony przez ekipę znającą się na rzeczy, bo dzięki temu mamy pewność, że konstrukcja będzie działała bezawaryjnie i służyła nam przez wiele lat. Oto poszczególne etapy montażu:

– osadzenie zbiornika i jego wszystkich elementów w uprzednio wykonanym wykopie (za pomocą dźwigu) 

-wymurowanie z kostki betonowej tzw. kominka inspekcyjnego (alternatywą jest zamontowanie gotowego urządzenia ze sklepu)

– przykrycie kominka płytami włazowymi

– podłączenie przewodu kanalizacyjnego 

– zasypanie szamba po ostatecznym związaniu się zaprawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 9 =