Jak znaleźć dobrego pracownika?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Jak znaleźć dobrego pracownika?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek pracy w ostatnim czasie oszalał. Z jednej strony zwiększyło się bezrobocie, co jest ewidentnym efektem obostrzeń wprowadzanych z powodu panującej na całym świecie pandemii. Z drugiej jednak strony wciąż brakuje rąk do pracy. Coraz lepszy i łatwiejszy dostęp do edukacji sprawił, że jako państwo staliśmy się fabryką magistrów niepodejmujących stanowisk związanych z wysiłkiem fizycznym. W rezultacie często bywa tak, że np. robotnicy budowlani czy też osoby mające fach w ręku zarabiają więcej niż kształcący się latami ludzie z tytułami. Chcąc znaleźć dobrego, lojalnego oraz godnego zaufania pracownika nie powinniśmy się jednak załamywać. 

Potężna siła Internetu

Jeśli zależy nam na zbudowaniu dobrego, sprawnie działającego zespołu, nowego członka powinniśmy poszukać w sieci. Chociażby na tym portalu internetowym https://workafford.pl/ możemy umieścić swoje ogłoszenie. Wystarczy, że opiszemy dosyć precyzyjnie nasze oczekiwania co do wykształcenia, doświadczenia oraz umiejętności. Warto wspomnieć także o tym, co my jako pracodawca możemy zaoferować. Po publikacji ogłoszenia zaczną do nas spływać aplikacje, które przejdą przez pierwsze sito. W ten sposób spotkamy się jedynie z ludźmi pasującymi na pierwszy rzut oka do naszych wymagań. Krótka rozmowa, test teoretyczny oraz praktyczny szybko pomoże nam zweryfikować, kto najlepiej sprawdzi się w naszym teamie. Dzięki poszukiwaniom online oferta dotrze do większej ilości osób, a to pozwoli nam znaleźć wykwalifikowanego pracownika biurowego, fryzjera, kelnera czy operatora koparki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?
Jak chronić dziecko przed mrozem podczas zimowych spacerów?
Ze względu na niedoskonałą termoregulację, dzieci są podatne na częste przeziębienia, zwłaszcza przy wahaniach temperatury, kiedy maluchom trudno jest się […]
Polecamy