Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie?

Nieruchomości
punktzaczepienia
Jak znaleźć księgę wieczystą po adresie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyszukiwanie polega na znalezieniu numeru księgi wieczystej po uprzednim wpisaniu adresu. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wpisanie w pasek wyszukiwania dokładnego adresu, natomiast drugim – szukanie krok po kroku poprzez wybranie z listy miejscowości, ulicy i numeru domu.

Intuicyjna wyszukiwarka

Wprowadzenie prostej w obsłudze wyszukiwarki umożliwia szybkie znalezienie interesującej użytkownika księgi wieczystej podczas:

wyszukiwanie po miejscowości – nazwę miejscowości można wpisać lub wybrać z listy pięciuset uszeregowanych alfabetycznie lokalizacji. Po wykonaniu kolejnego kroku, czyli wpisaniu ulicy, nastąpi wyświetlenie listy wszystkich obiektów. Po wybraniu jednego z nich pojawi się opcja pobrania księgi;
wyszukiwanie po województwie – taka możliwość przydaje się, gdy wyszukiwanej miejscowości nie ma na powyższej liście. Później należy wybrać powiat, gminę i miejscowość. Później przechodzi się do wyboru ulicy, budynki i pobrania księgi odpowiedniego lokalu.

W przypadku, gdy księgi wieczystej po adresie nie można znaleźć, przyczyną może być zwyczajnie niepoprawne wprowadzenie danych, np. brak numeru domu. Brak rezultatów wyniknie także podczas próby wyszukania na podstawie starego podziału administracyjnego lub gdy w międzyczasie doszło do zmiany nazwy ulicy. Trudności wystąpią również w sytuacji, gdy numery działek różnią się nieco, w zależności od urzędu. Wtedy trzeba skorzystać z możliwości wyszukania księgi po numerze działki.

Numer księgi wieczystej

Jest kilka sposobów na otrzymanie numeru księgi wieczystej. Można to zrobić online, jak też osobiście w odpowiednim starostwie powiatowym, po uiszczeniu opłaty administracyjnej, bądź we właściwym sądzie rejonowym, gdzie należy złożyć podanie. W takich przypadkach należy wykazać interes prawny, czyli uzasadnić powód do wydania numeru.

Do wyszukania ksiąg po adresie służą specjalistyczne wyszukiwarki, w tym https://www.znajdzksiege.pl/, która jest dodatkowo prosta i intuicyjna w obsłudze. Wyszukiwanie księgi online i pobranie jej jest zdecydowanie szybsze od osobistego wnioskowania w urzędach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdź, dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem
Sprawdź, dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem
Tanie i wydajne paliwo z Polski Osoby, które szukają taniego i wydajnego paliwa do ogrzewania domu, powinny zainteresować się ekogroszkiem. […]
Polecamy