Dekarz – czym się zajmuje i jak może nam pomóc w pracach budowlanych?

Dom
punktzaczepienia
Dekarz – czym się zajmuje i jak może nam pomóc w pracach budowlanych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby stworzyć solidny dach odporny na działanie czynników zewnętrznych, należy zadbać o odpowiedni dobór materiałów i fachowców. Ze względu na ograniczoną ilość dekarzy na rynku znalezienie dobrego specjalisty nie jest zadaniem łatwym. Zakres usług świadczony przez doświadczonych rzemieślników jest zróżnicowany, dlatego przed zatrudnieniem takiego fachowca, warto dowiedzieć się w jakich pracach budowlanych może pomóc.

Krótka historia dekarstwa

Nazwa dekarz pochodzi od słowa dekować, czyli układać dach. Zawód ten wykształcił się w XIX wieku. Początkowo rzemieślnicy zajmowali się przede wszystkim wykonywaniem pokryć dachowych z targanej słomy. Obecnie do tego celu wykorzystuje się dachówki ceramiczne, blachodachówki lub gonty. Zawód wymaga dobrej kondycji fizycznej, sprawności manualnej oraz dobrej orientacji wzrokowo-ruchowej. Żeby uzyskać uprawnienia mistrzowskie, trzeba ukończyć szkołę ponadpodstawową oraz wykazać się 6-letnim doświadczeniem.

Zakres usług świadczonych przez dekarzy

Zakres usług świadczonych przez dekarzy powinien obejmować przede wszystkim instalowanie różnego rodzaju pokryć dachowych, a także wykonywanie ociepleń i wentylacji. Profesjonalni dekarze dostępni na stronie https://poznanskidekarz.pl/ dysponują wiedzą na temat stosowanych materiałów, która pozwala im przeprowadzać czynności konserwacyjne oraz remontowe. Niektórzy fachowcy zajmują się także montażem okien dachowych i świetlików oraz usuwaniem śniegu z pokryć w sezonie zimowym. Zakres świadczonych usług obejmować może również specjalistyczne doradztwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble przydatne w każdym sklepie
Meble przydatne w każdym sklepie
Istnieje co najmniej kilka kluczowych czynników mających wpływ na funkcjonalność sklepu. Jednym z najważniejszych są meble służące do wyeksponowania towaru […]
Polecamy