Jak zrobić w domu profesjonalny manicure?

Przygotowanie płytki i skórek

Przed przystąpieniem do wykonania nienagannej stylizacji należy szczególnie zadbać o odpowiednią kondycję i kształt płytki paznokcia oraz usunięcie zbyt długich lub zrogowaciałych fragmentów naskórka. Aby wzmocnić paznokieć, można zaaplikować na kilka godzin przed malowaniem odpowiednią odżywkę. Do ukształtowania go z przygotowaniem okolicy skórek idealnie przydają się frezarki do paznokci. Nie wolno zapomnieć o dobraniu odpowiednich frezów. Innej końcówki trzeba użyć do zmatowienia, jeszcze innej do spiłowania, skrócenia czy wygładzenia krawędzi. Aby okolice torebki paznokcia wyglądały na zadbane i gładkie, zaleca się użycie specjalnego preparatu do skórek.

Stylizacja na miarę potrzeb

Po przygotowaniu podłoża trzeba zdecydować, jaki kolor się na nich znajdzie. Istnieje niewyczerpana ilość kombinacji barw, wzorów i ozdób, jakie mogą trafić na paznokcie. Neutralne, klasyczne stylizacje przydadzą się na oficjalne imprezy lub gdy wymaga tego dress code w pracy. Drobne szaleństwa, jak neonowe odcienie czy wyraziste wzory, będą najlepsze przy okazji koncertu, festiwalu czy wyjścia do klubu ze znajomymi. 

Co trzeba robić podczas malowania lakierami hybrydowymi?

Po wyborze koncepcji i koloru należy przygotować odpowiedni sprzęt, jakim w przypadku używania lakierów hybrydowych będzie lampa UV do paznokci. Aby wykonać profesjonalną stylizację w tej technice, najpierw maluje się płytkę bazą, dbając, by nie rozlała się ona na skórki. Następnie utwardza się ją w lampie, po czym z kolejnymi dwiema warstwami lakieru trzeba postąpić tak samo. Na koniec dla zapewnienia trwałości i połysku powleka się paznokieć specjalnym topem, który również musi zostać utrwalony promieniowaniem UV. Pozostaje jeszcze przemyć utwardzone warstwy cleanerem. Czas naświetlania zależy od kilku czynników, m.in. mocy lampy i rodzaju lakierów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 16 =