Jaki papier wybrać do wydruku książki?

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Jaki papier wybrać do wydruku książki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W książkach zdecydowanie najistotniejsza jest ich treść oraz jej przekaz. Jako przedmioty książki muszą jednak zarazem być dobre jakościowo, tak aby korzystanie z nich było komfortowe, a czytanie w pełni swobodne. Kluczowymi elementami wpływającymi na ogólną jakość książki są oprawa oraz papier wykorzystany wydruku. Okładka może być twarda lub miękka, a zastosowanie konkretnego rodzaju zależy od różnych czynników. Jeżeli chodzi o papier, to dzieli się on na wiele typów, a dodatkowo może odznaczać się innymi parametrami. Ze względu na dużą liczbę opcji chcąc wydrukować książkę, należy odpowiedzialnie podejść do wyboru papieru. Na jaki papier warto postawić?

Jakiego papieru użyć do stworzenia własnej książki?

Zamierzając drukować książkę, z pewnością warto sięgnąć po uniwersalny papier offsetowy. Jest on dostępny w gramaturze od 80 do 150 g/m2, a więc jego grubość można dostosować zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Alternatywą dla niego może być tzw. papier ecco book, który charakteryzuje się niższą gramaturą, a także większą nieprzezroczystością. Doskonale nadaje się do drukowania książek w niskim nakładzie. Papier powlekany o gramaturze od 90 do 170 g/m2 dobrze sprawdzi się przy tworzeniu publikacji reklamowych lub informacyjnych, takich jak książki katalogowe. Posiada on dodatkowe zabezpieczenie w postaci warstwy pigmentowej i jest dostępny w wersji matowej lub błyszczącej. Papier satynowy to kolejna odmiana papieru. Zapewnia on bardzo dobre nasycenie kolorów. Najczęściej jest dostępny w gramaturze 120 i 160 g/m2. Najwyższą jakość wydruku gwarantuje kremowy lub biały papier Munken Print o gramaturze od 70 do 150 g/m2. Dzięki niemu poszczególne strony z pewnością nie wyblakną z czasem. W zależności od potrzeb wystarczy wybrać jeden z przedstawionych rodzajów. Wszystkie firmy zajmujące się wydrukiem, takie jak chociażby https://www.totem.com.pl/druk-cyfrowy/cyfrowy-druk-ksiazek, wykorzystują je powszechnie, na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa alternator w samochodzie?
Jak działa alternator w samochodzie?
Części samochodowe takie jak silnik bądź akumulator zazwyczaj są bez trudu identyfikowane przez ludzi. Są one niezbędne do działania samochodu […]
Polecamy