Zalety używanych komputerów

Zakup komputera i oprogramowania to często wydatek rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Dobrą alternatywą dla inwestycji w nowy sprzęt może być zakup komputera używanego. To rozwiązanie może być idealne dla osób, które chcą nabyć profesjonalny sprzęt za stosunkowo niską cenę. Używany sprzęt wcale nie musi być gorszy niż nowy. Przekonajmy się, jakie są konkretne zalety takiego rozwiązania.

Stosunek jakości do ceny

Zakup komputera z nowoczesnym osprzętem i świetnymi parametrami nie musi wiązać się ze spustoszeniem naszych finansów. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na sklep z poleasingowym sprzętem komputerowym. W ofercie takiego sklepu znajdziemy najczęściej sprzęt klasy biznesowej z najlepszymi podzespołami oferowanymi w momencie brania ich w leasing. W praktyce oznacza to, że komputery takie mają 2-3 lata. Często pochodzą z przedsiębiorstw, w których konieczne jest korzystanie z najbardziej zaawansowanych technologicznie komputerów i ze względu na specyfikę działania ich wymiana staje się koniecznością. Otrzymujemy więc za kilkukrotnie niższą cenę sprzęt o bardzo wysokiej wydajności i najlepszy w swojej klasie.

Co z gwarancją?

Dobrą praktyką komisów i sklepów jest udzielanie gwarancji sprzedawcy na okres 12 miesięcy. Oprócz tego komputer po okresie leasingu jest konserwowany oraz sprawdzany pod kątem ewentualnych usterek lub obecności wirusów. Dostajemy zatem sprzęt w pełni bezpieczny i gotowy do użycia. Warto wspomnieć również o tym, że w większości wypadków nie musimy martwić się zakupem systemu, który jest już zainstalowany na komputerze i licencja przechodzi na nowego właściciela. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy za niewielką cenę zakupić świetnej jakości sprzęt najpopularniejszych na rynku marek np. komputery stacjonarne Dell, laptopy czy monitory do grafiki. Używany, dwuletni komputer może okazać się lepszym rozwiązaniem od zakupu nowego i droższego sprzętu, ale o słabszych parametrach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 4 =