Peeling do skóry – jak często należy go robić?

Styl życia
punktzaczepienia
Peeling do skóry – jak często należy go robić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwa pielęgnacja oraz regularne zabiegi złuszczające i nawilżające to dobry sposób na zachowanie świeżej, zdrowej i promiennej skóry. Nie można więc zapominać o peelingu. Częstotliwość oraz same kosmetyki należy dostosować do rodzaju cery, oraz części ciała. Ile razy w tygodniu go używać?

Peeling ciała – co warto wiedzieć? 

Peeling jest zabiegiem z jednej strony złuszczającym, a z drugiej pobudza proces odnowy naskórka. Ciało dobrze jest poddać temu zabiegowi raz w tygodniu. Sprawdzą się tutaj na przykład kosmetyki na bazie minerałów z Morza Martwego, takie jak te na stronie internetowej: https://whiteflower.com.pl/. Peeling warto też wykonać przed depilacją, gdyż pomaga ona podnieść włoski, które łatwiej następnie usunąć.

Zadbane stopy pięknie prezentują się w letnim obuwiu, dlatego szczególną uwagę przywiązuje się do nich właśnie wiosną i latem. Nie mniej uwagi potrzebują jednak także zimą. Ten zabieg pielęgnacyjny najlepiej stosować 2-4 razy w miesiącu. Dobrze jest jednocześnie masować stopy okrężnymi ruchami, dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie, a kosmetyki nakładane w dalszej kolejności jeszcze lepiej się wchłaniają. W przypadku twarzy o częstotliwości wykonywania peelingu decyduje typ cery. I tak dla cery tłustej zaleca się złuszczanie 2-3 razy w tygodniu. Skóra normalna wymaga tego działania 1-2 raz w tygodniu, natomiast sucha raz na tydzień. Ważną kwestią są same kosmetyki. Im cieńszy i bardziej wrażliwy naskórek, tym delikatniejsze kosmetyki przeznaczone do peelingu powinno się stosować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kremy do twarzy – jakie i kiedy zacząć stosować?
Kremy do twarzy – jakie i kiedy zacząć stosować?
Celem każdej kobiety jest dążenie do uzyskania pięknego wyglądu. Nieskazitelna cera, piękna włosy oraz zgrabna figura to marzenie praktycznie każdej […]
Polecamy