Relokacja maszyn – na czym polega?

Bez kategorii
punktzaczepienia
Relokacja maszyn – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z powszechnych procesów logistycznych jest relokacja maszyn pomiędzy halami magazynowymi oraz zakładami przemysłowymi. Wymaga to przede wszystkim dużej wiedzy, dobrego planowania i uzyskania stosownych uprawnień. Poza tym ogromne znaczenie ma zachowanie wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Profesjonalne usługi w zakresie transportowania maszyn świadczy m.in. ta rybnicka firma: http://www.kadam.com.pl/pl/articles/relokacja-maszyn.

Operacja o charakterze wieloetapowym

Relokacja rozpoczyna się zawsze od demontażu danej maszyny, tak aby wyraźnie ograniczyć jej masę i gabaryty. Kolejnym istotnym krokiem jest dostarczenie wszystkich komponentów do wyznaczonego punktu załadunku. Następuje tam ich ostrożne umieszczenie na wybranym pojeździe transportowym – najczęściej za pomocą podnośnika z napędem hydraulicznym bądź pneumatycznym. Nierzadko zachodzi też konieczność wykorzystania wózka platformowego, wózka widłowego bądź wzmocnionego przenośnika rolkowego o nośności do kilkunastu ton. Całość zostaje oczywiście zabezpieczona pasami materiałowymi, solidnymi łańcuchami i innymi akcesoriami minimalizującymi ryzyko przypadkowego rozsunięcia się maszyny. Po przyjeździe do miejsca docelowego doświadczeni pracownicy rozładowują poszczególne części i montują je w jeden mechanizm. W trakcie relokacji należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak odległość, rozmiar urządzenia i jego specyficzne cechy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są zastosowania regałów półkowych w domu?
Jakie są zastosowania regałów półkowych w domu?
Regały są uniwersalnym meblem, który może być używany do przechowywania prawie wszystkiego. Oto niektóre z najczęstszych zastosowań dla regałów w […]
Polecamy