Jak urządzić mikroapartament?

Dom
punktzaczepienia
Jak urządzić mikroapartament?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku mieszkaniowym panuje obecnie trend polegający na kupowaniu mikroapartamentów, czyli lokali o powierzchni nieprzekraczającej 25 m2. Są to w większości obiekty nowoczesne, budowane w centrach wielkich miast. Urządzenie mikroapartamentu może sprawiać sporo trudności – zwłaszcza pod kątem wyboru odpowiednich mebli. W niniejszym artykule zostaną więc przedstawione kluczowe zasady dotyczące aranżacji takiego miejsca. 

Konstrukcje składane i chowane to strzał w dziesiątkę 

W celu zaoszczędzenia miejsca idealnym rozwiązaniem jest wyposażenie mikroaparatmentu w meble robione na wymiar albo gotowe, ale proste i funkcjonalne konstrukcje zaprojektowane w innowacyjny sposób. Chodzi m.in. o rozkładane stoły i sofy, pufy ze schowkami oraz wysokie szafy z wewnętrznym systemem przechowywania. Łóżko z kolei można umieścić na antresoli znajdującej się pod sufitem. Godne polecenia są też modele chowane w szafie lub ścianie. Jeśli interesuje nas łóżko chowane cena takiej konstrukcji kształtuje się między 2000 zł a nawet 10 000 zł. Dobrym pomysłem są też meble modułowe. Pozostałe rozwiązania to: jasna kolorystyka ścian, nieliczne dekoracje (ale za stylowe) i oświetlenie w postaci kinkietów oraz LED-owych oczek sufitowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie wyposażenie nabyć do małego mieszkania?
Jakie wyposażenie nabyć do małego mieszkania?
Aranżacja mieszkania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ma ono ograniczony metraż. W tym przypadku najważniejsze jest stworzenie dobrego planu […]
Polecamy