Kim jest i jaką rolę pełni biały rewident?

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Kim jest i jaką rolę pełni biały rewident?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biegły rewident to zawód zaufania publicznego. Wykonująca go osoba ma do wypełnienia szereg obowiązków, a jednym z nich jest dokonywanie przeglądu sprawozdań finansowych danej firmy lub instytucji. Nie każdy może otrzymać potrzebne uprawnienia – do tego niezbędna jest szeroka wiedza, doświadczenia, a przede wszystkim uprawnienia zawodowe, które uzyskuje się po zdaniu egzaminu państwowego. Co należy wiedzieć o tej profesji? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Biegły rewident- co należy wiedzieć o tym zawodzie?

Kim tak właściwie jest biegły rewident? Wedle definicji jest to osoba o uprawnieniach, które umożliwiają przeprowadzanie rewizji finansowej, czyli tzw. audytu. Aby móc wykonywać tę profesję należy przebyć długą drogę, którą uwieńczyć może zdanie egzaminu państwowego. Zawód ten przez niektórych uważany jest za prestiżowy, gdyż mogą wykonywać go wyłącznie nieliczni.

Działania takiej osoby prowadzą do zwiększenia wiarygodności badanych przez niego podmiotów, co pokazuje jak bardzo ważną funkcję pełni biały rewident Katowice to miasto w którym znajdziemy niejednego specjalistę. Może on pełnić także inne zadania, takie jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych, świadczenie usług z zakresu doradztwa podatkowego czy też prowadzenie szkoleń z zakresu podatków, rachunkowości, itp. Osoby wykonujące zawód biegłego rewidenta mają obowiązek przestrzegania zasad etyki zawodowej. Obejmują one głównie obiektywizm, staranność w wykonywaniu swoich zadań, a także zachowanie tajemnicy zawodowej. Musi być to zatem osoba godna zaufania, ciesząca się dobrą opinią, a przede wszystkim posiadać zaświadczenie o niekaralności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach oddać auto do złomowania?
W jakich sytuacjach oddać auto do złomowania?
Posiadacze bardzo starych samochodów mają problem w momencie, gdy kupują sobie nowe auto. Co bowiem zrobić ze starym pojazdem, który […]
Polecamy