Zdrowe zamienniki cukru

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Zdrowe zamienniki cukru
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbyt duża ilość cukru w diecie, może negatywnie wpływać na organizm i powodować różne choroby. Dodatkowo, może być jednym z powodów otyłości. Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz źle zbilansowana dieta to złe nawyki, które warto zmienić i zadbać o zdrowie.

Czym zastąpić cukier w diecie?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez słodkiej kawy lub herbaty, poszukaj zdrowych zamienników, które korzystnie wpłyną na ilość cukru w diecie. Należy pamiętać, że on jest dodawany do wielu produktów. Jogurty, gorzka czekolada, gotowe sosy, napoje to tylko niektóre z nich. Czym zatem go zastąpić? Ciekawym zamiennikiem, może okazać się syrop klonowy ze sklepu online, który jest wyprodukowany z drzew klonu. Sok pozyskiwany jest na wiosnę, kiedy drzewa są najbardziej nawodnione, gdyż budzą się do życia i pobierają dużą ilość płynów z ziemi. Mają też wtedy najwięcej składników odżywczych. Tak uzyskany płyn jest odparowany z wody, a syrop butelkowany jest w wysokiej temperaturze. Cukier w diecie można zastąpić również innymi zdrowymi zamiennikami. Najbardziej popularny jest miód, który ma także działanie bakteriobójcze i pozytywnie wpływa na odporność. Ponadto również ksylitol pozyskiwany z brzozy oraz erytrytol.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spedycja – wszystko co musisz wiedzieć
Spedycja – wszystko co musisz wiedzieć
Spedycja to świetna opcja, gdy potrzebujesz czegoś więcej niż tylko wysyłki. Aby utrzymać niskie i konkurencyjne koszty wysyłki, potrzebny jest […]
Polecamy