Jedną z kluczowych kwestii w edukacji dzieci jest motywacja. Nie od dziś wiadomo, że nasze pociechy nie mają zbyt dużo chęci do nauki. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości dzieci uczą się chętnie i szybko. Trzeba tylko wiedzieć, jak zachęcić je do zdobywania nowej wiedzy i opracować adekwatny do ich potrzeb system motywacyjny. Pedagodzy już dawno zauważyli, że najlepszym motorem napędowym w edukacji najmłodszych jest zabawa. Dlatego też warto wykorzystywać jej elementy zarówno w szkole, jak i w domu.
W psychologii motywację określa się jako stan wewnętrznej i zewnętrznej gotowości do podjęcia określonego zadania. Tylko jak zmotywować dziecko do nauki, gdy wokół dzieje się mnóstwo o wiele bardziej interesujących go rzeczy? Na szczęście już od dawna wiadomo, jak ważną rolę w nauczaniu najmłodszych odgrywa zabawa. To ona jest przeciwieństwem nudy i rutyny, które tak często goszczą w szkolnych salach. Współczesne pomoce dydaktyczne potrafią każdą naukę zamienić w doskonałą rozrywkę i w odróżnieniu od tradycyjnego systemu ocen przynoszą zaskakująco dobre rezultaty.
Ciekawą i doskonale motywującą formą prowadzenia zajęć lekcyjnych są najróżniejsze gry. Dlatego właśnie powstały specjalistyczne karty edukacyjne dla dzieci. To proste, a zarazem niezwykle przydatne narzędzie, które sprawia, że nauka przychodzi dzieciom bez trudu, a dodatkowo sprawia im wiele frajdy i przyjemności. Z ich pomocy skorzystać mogą nauczyciele na wszystkich etapach edukacji, a także rodzice w czasie wolnym od szkolnych zajęć.
Karty edukacyjne przydadzą się w nauce języków, matematyki, historii i wielu innych przedmiotów. Pomogą rozwijać w dziecku wysoką samoocenę i pewność siebie. Nauczą, jak zdobywać nowe informacje i jak wykorzystywać swoją wiedzę do rozwiązywania problemów. Pobudzą dziecięcą ciekawość świata, kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Będą też doskonałym treningiem koncentracji, pamięci i innych funkcji poznawczych. Dodatkowo pozwolą na rozwój najróżniejszych kompetencji społecznych, w tym fundamentów współpracy w grupie rówieśników.