Popularność fulfillmentu w biznesie

Finanse i rynek
punktzaczepienia
Popularność fulfillmentu w biznesie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znaczenie logistyki rośnie w ostatnim czasie. Wśród modeli, pozwalających na obsługę przedsiębiorstwa w tym zakresie, coraz większa rolę odgrywa fulfillment. Warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat. Czym jest fulfillment i jakie są powody wzrostu jego znaczenia?

Fulfillment – skąd się bierze jego popularność?

Fulfillment jest kompleksową usługą logistyczną. W jego zakresie wchodzą wszelkie czynności związane z przepływem towarów i informacji, Jego rosnące znaczenie zbiega się ze wzrostem znaczenia handlu internetowego. Warto bowiem zauważyć, że fulfillment dla sklepu internetowego jest rozwiązaniem idealnym. W jego ramach bowiem możliwe jest scedowanie na podmiot zewnętrzny całości czynności, związanych z obsługą logistyczną przedsięwzięcia: od  magazynowania, przez kompletację zamówień, po wysyłkę. Możliwe jest również zawarcie umowy, przewidującej obsługę zwrotów i reklamacji. Zakres usług jest więc niezwykle szeroki i pozwala właścicielowi e-sklepu skupić się na prowadzeniu działalności w sieci. Daje to niebagatelne korzyści: nie jest konieczna organizacja własnej logistyki, zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników czy zakup lub dzierżawa powierzchni magazynowej. Nie należy więc dziwić się, że taka forma działalności zdobywa tak szybko popularność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ubrać na spotkanie biznesowe?
Co ubrać na spotkanie biznesowe?
Przy okazji spotkań biznesowych, niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Wyrabia się je poprzez stosowne zachowanie, ale też dobrze dobrany ubiór. […]
Polecamy