Propozycje układanek, przy których spędzisz długie godziny zabawy

Kostki Rubika to zabawki, które każdy z nas dobrze zna. Zwykle myślimy o nich w odniesieniu o dzieci, chociaż jest to również bardzo dobre źródło zabawy dla każdego dorosłego. Plusem tego typu kostki jest niezaprzeczalny fakt, że rozwija nasze zdolności koncentracyjne, a także cierpliwość, która jest niezbędna, jeśli chcemy ułożyć całość. Ponadto jest ona postawą dla sportu znanego szerzej jako speedcubing, czyli układania na czas. Zawodnicy rywalizują w nim między sobą, próbując wykręcić jak najlepszy czas ułożenia.

Świadczy to tylko i wyłącznie o tym, jak bardzo popularny jest to gadżet. W przeciwieństwie do wielu innych zabawek potrafi zapewnić rozrywkę na długo, a prostota jego wykonania i obsługi sprawia, że nawet z nudów możemy po kostkę sięgnąć, bo nie wymaga to od nas zbyt wiele wysiłku. Poza rozwojem naszych umiejętności kostka świetnie sprawdzi się również do zabijania czasu, jeśli oczekujemy kogoś lub na coś. Warto mieć ją w swojej kolekcji.

Nie tylko tradycyjne ułożenie

Kiedy myślimy o kostce Rubika, myślimy zapewne o jej tradycyjnej wielkości, czyli 3x3x3. Mało kto jednak wie, że w ofercie są również dostępne większe rozmiary, bardziej skomplikowane i wymagające duże większej ilości czasu, aby sobie z nimi poradzić. Są tez naprawdę trudne wersje kostki, które w gruncie rzeczy nie są już kostką. Mowa tu o Megaminx, czyli kostce dwunastościennej. Jest wyjątkowo interesującą odmianą tradycyjnej kostki i choćby z tego powodu warto poświęcić jej chwilę uwagi – więcej, jeśli podejmiemy wyzwanie ułożenia jej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 5 =