Wietnam – kiedy pojechać i co zobaczyć?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Wietnam – kiedy pojechać i co zobaczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wietnam to niezwykle rozległy kraj znajdujący się w południowo-wschodniej Azji. Warunki pogodowe różnią się tutaj w zależności od szerokości geograficznej – na północy panuje głównie klimat zwrotnikowy wilgotny (z podziałem na cztery pory roku), natomiast na południu równikowy monsunowy. Ze względu na swój egzotyczny charakter Wietnam jest z roku na rok coraz chętniej odwiedzany przez turystów z Polski. Doceniają oni przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy, liczne zabytki sprzed setek i tysięcy lat, a także ludzką gościnność i przepyszne jedzenie.

Podstawowe wskazówki dla niedoświadczonych podróżników

Do Wietnamu warto się wybrać w szczególności w lutym i marcu, ponieważ średnia temperatura powietrza wynosi wówczas 25-28 stopni Celsjusza, zaś wilgotność około 50%, co jest względnie niskim poziomem. Warunki klimatyczne ułatwiają zatem poruszanie się po całym kraju i korzystanie z jego wszelkich uroków. Pierwszym miejscem wartym zobaczenia jest z pewnością stolica Hanoi, pełna starych obiektów architektonicznych z czasów kolonialnych oraz wąskich uliczek. Oprócz tego wszędzie unosi się tutaj zapach aromatycznych przypraw i pysznego jedzenia. Zaleca się również krótką wyprawę na wyspę Phu Quoc, gdzie można poleżeć na piaszczystej plaży i wykąpać się w idealnie błękitnej wodzie.

Pozostałe wartościowe atrakcje to m.in.: magiczna zatoka Halong z licznymi wapiennymi wysepkami, jaskinie Paradise Cave i Phong Nha Cave, grobowce Khai Dinh oraz Minh Mang zlokalizowane w okolicy miasta Hue, delta Mekongu z pływającymi marketami, a także nadmorska wioska rybacka Mui Ne. Jeśli zamierzamy w najbliższym czasie odwiedzić Wietnam, powinniśmy koniecznie zainteresować się wycieczkami oferowanymi przez biuro podróży: https://www.apetytnaswiat.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy zimą można wyglądać stylowo?
Czy zimą można wyglądać stylowo?
Wiele kobiet często martwi się tym, że podczas okresu zimowego nie ma się w co ubrać, a chce wyglądać bardzo […]
Polecamy