Stres w pracy – jak sobie radzić?

Styl życia
punktzaczepienia
Stres w pracy – jak sobie radzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres to naturalna reakcja na codzienne trudy i wyzwania, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Może być konsekwencją obciążeń, związanych np. z pracą. Jeśli jest krótkotrwały i motywujący może działać jako bodziec. Problem zaczyna się wtedy, gdy jego poziom znacznie wzrasta, a Ty nie umiemy sobie z nim poradzić. Długotrwałe, psychiczne obciążenie może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Konsekwencje

Stres ma wpływ nie tylko na to, jak się czujesz w pracy, ale też poza nią. Obciąża organizm, może powodować problemy zdrowotne, takie jak bóle głowy, choroby serca, depresję, zaburzenia odżywiania. Są to poważne choroby, które wymagają długiego leczenia. Jeśli więc zauważysz że stres w życiu zawodowym przestaje Cię napędzać, a zaczyna być ciężarem warto się nad nim zastanowić, a czasem także zasięgnąć rady osoby bezstronnej, która cię wysłucha i wesprze a jeśli zajdzie potrzeba postawi diagnozę.

Walka ze stresem

Walkę ze stresem w pracy należy zacząć od znalezienia jego przyczyny. Może jest to konflikt z przełożonym lub nadmiar obowiązków? Jeśli znasz jego źródło należy spróbować rozwiązać problem. Czasem wystarczy rozmowa z szefem. Dobrym sposobem jest również uprawianie sportu. Wysiłek fizyczny skutecznie rozładowuje napięcie i odpręża cały organizm. Myśl pozytywnie i nie załamuj się. Pracuj nad sobą, nad swoimi emocjami i reakcjami. Znajdź coś co sprawia Ci przyjemność i poddaj się temu. Jeśli zaś problem będzie występował dalej, najlepiej to udać się do specjalisty, jakim jest psycholog Swarzędz to miasto, w którym nie brakuje specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie korzyści dla domu przyniesie wykorzystanie celulozy podczas jego budowy?
Jakie korzyści dla domu przyniesie wykorzystanie celulozy podczas jego budowy?
Rynek budowlany ciągle ewoluuje, tak jak zmieniają się wykorzystywane w nim rozwiązania technologiczne. Proces ten przebiega szybciej w przypadku budownictwa […]
Polecamy