W jakim zakresie sesja z coachem może nam pomóc?

Styl życia
punktzaczepienia
W jakim zakresie sesja z coachem może nam pomóc?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo indywidualna i zależy od kilku czynników.

Skuteczność spotkania z coachem zależy od kilku spraw

Pierwszym czynnikiem jest Twoja motywacja do spotkania z trenerem. Jeśli chcesz schudnąć, prawdopodobnie będziesz rozczarowany, jeśli trener powie ci, że musisz zmienić swoją dietę i nawyki związane z ćwiczeniami. Jeśli jednak chcesz pozbyć się złego nawyku (palenia lub picia), to pomocne będzie, aby coach udzielił ci rady, jak sobie z nimi poradzić.

Drugim czynnikiem są Twoje oczekiwania wobec sesji. Jeśli oczekujesz, że coach rozwiąże wszystkie Twoje problemy i sprawi, że znikną one na zawsze, to tak się nie stanie. 

W jakich obszarach otrzymamy wsparcie?

Sesja z coachem może nam pomóc na wiele sposobów:

– Lepiej odnaleźć nasze problemy;

– Dać nam narzędzia do ich rozwiązywania;

– Aby zmotywować nas do działania;

– Aby wzmocnić naszą pewność siebie;

– Pomóc nam w wyznaczaniu celów;

– … i wreszcie, aby dać nam nadzieję!

Główną korzyścią z coachingu jest to, że daje on możliwość lepszego zrozumienia własnych zachowań i schematów myślowych, dzięki czemu można podejmować świadome decyzje dotyczące tego, jak najlepiej podejść do przyszłych wyzwań lub problemów. Pozwala to na wprowadzenie zmian, które są bardziej efektywne niż automatyczne reagowanie, jak to miało miejsce w przeszłości.

Coaching to proces samopoznania, a im więcej czasu masz na pracę nad swoimi problemami, tym lepsze są rezultaty. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, to jedna lub dwie sesje wystarczą, aby wrócić na właściwe tory. Jeśli jednak chcesz mieć więcej czasu na autorefleksję i rozwój osobisty, wtedy może być wymagane 5-10 sesji. Gdybyś się zdecydował na pomoc, jaką może dać Ci profesjonalny coaching Gdańsk jest jednym z takich miejsc w Polsce, gdzie swoje usługi świadczy wielu specjalistów w tej dziedzinie oraz uczęszcza na specjalnie zorganizowane spotkania oraz wydarzenia publiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jazda motorem po lesie – jak się ubrać?
Jazda motorem po lesie – jak się ubrać?
Do jazdy motorem po lesie należy się starannie przygotować. Przede wszystkim trzeba mieć na sobie dobre ubranie – spodnie na […]
Polecamy