Zastosowanie styropianu

Nieruchomości
punktzaczepienia
Zastosowanie styropianu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian jest niezwykle różnorodnym materiałem posiadającym wiele zastosowań. Używany jest głównie w budownictwie jako izolator ścian wewnętrznych w budynkach, jednak równie dobrze służyć może jako izolator rur, w których przepływa określona ciecz (może ona posiadać temperaturę dodatnią lub ujemną). Styropian – należący do tworzy sztucznych – pochwalić się może niezwykle szeroką uniwersalnością. Jest to bowiem materiał niezwykle lekki, ale przy tym charakteryzujący się wysoką odpornością na zgniecenie, a zatem może być stosowany w warunkach, gdy oddziałuje na niego duży ciężar. Poza tym, odporny jest na wilgoć i wodę, dlatego też optymalnie spełni swoje działanie w miejscach takich jak piwnice czy garaże dbając o odpowiednie warunki cieplne. Warto również zaznaczyć, iż kontakt z wodą nie zadziała na styropian w żaden niekorzystny sposób i pozostawi jego właściwości takimi, jakimi były od początku.

Do głównych zastosowań styropianu należy izolacja ścian, podłóg oraz stropów. Równie popularne jest stosowanie styropianu jako formy otuliny do rur. Nadają się one idealnie do izolacji rur kanalizacyjnych czy tych należących do centralnego ogrzewania. W zależności od głównego zastosowania takich otulin, dobrać musimy odpowiedni rodzaj styropianu. Zaletą otulin styropianowych jest izolacja zapewniająca zabezpieczenie przed utratą ciepła czy zamarzaniem cieczy w rurach, są przy tym niezwykle lekkie i dostosować je można do każdego kształtu. Poza tym, równie ciekawym zastosowaniem jest granulat ze styropianu. Stosuje się go głównie w działaniach budowlanych, które wymagają większej sprężystości od tworzywa sztucznego. Granulat posiada mniejsze możliwości izolacyjne niż standardowy styropian, dlatego też należy pamiętać, aby używać grubszej warstwy do pokrywania określonych powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego po ukąszeniu komara swędzi nas skóra?
Dlaczego po ukąszeniu komara swędzi nas skóra?
Podczas lata duży problem stanowią komary, które niejednej osobie potrafią w skuteczny sposób uprzykrzyć życie. Szczególnie kłopotliwe może okazać się […]
Polecamy