Wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym – na czym polegają

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym – na czym polegają
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawą udanego leczenia w gabinecie stomatologicznym jest zarówno zaufanie, jak i pozytywna atmosfera. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, które odczuwają znacznie większy lęk przed zabiegami dotyczącymi zębów niż osoby dorosłe. Na szczęście od kilku lat większość dentystów organizuje w swoich placówkach specjalne wizyty adaptacyjne. Taką możliwość oferuje m.in. ten gabinet działający w Świnoujściu: https://www.morzeusmiechu.pl/.

Warto zaspokoić ciekawość malucha

Podczas wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym dziecko ma szansę na dokładne oswojenie się w miłej atmosferze ze wszystkimi sprzętami znajdującymi się w pomieszczeniu (fotelem, narzędziami itp.), a także na poznanie tajników pracy dentysty. Dzięki temu jego lęk lub niepokój staje się zdecydowanie mniejszy. Zazwyczaj większość maluchów wykazuje spore zainteresowanie, w związku z czym całe spotkanie przebiega bez nadmiernego stresu. Ogromnie ważne jest to, że w takich korzystnych okolicznościach istnieje możliwość wykształcenia pozytywnych relacji z lekarzem, co w późniejszym czasie przekłada się na obopólne zaufanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wanna asymetryczna czy tradycyjna?
Wanna asymetryczna czy tradycyjna?
Wybierając wannę do naszej łazienki, musimy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry, zwłaszcza, gdy nie posiadamy zbyt dużo wolnej przestrzeni. […]
Polecamy