Co to są otwarte strefy aktywności?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Co to są otwarte strefy aktywności?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarte strefy aktywności należą do programu rządowego mającego na celu rozpropagowanie małych infrastruktur sportowo-rekreacyjnych mających spełniać standardy wielopokoleniowe, czyli być dostępne do użytku młodszych osób, jak i starszych. Celem ich powstawania jest powiększenie się oraz zróżnicowanie miejsc, w których więzi społeczne mogą się rozwijać. Cechować je powinna wielofunkcyjność, łatwy dostęp sprzyjający integracji społecznej wśród mieszkańców danych osiedli. Aktywność fizyczna staje się tutaj formą spędzania wolnego czasu oraz rozwoju więzi społecznych.

Takie strefy dzielą się głównie na siłownie plenerowe, które powinny składać się, co najmniej z 6 urządzeń powstałych na jednym terenie oraz stref relaksu, które w swoim zakresie powinny zawierać stoły do gry w szachy/warcaby, urządzenia służące do innych gier planszowych, w alternatywie stoły do ping-ponga, trampoliny oraz wydzielony obszar zielony z minimum 4 ławkami. Strefy relaksu mogą zawierać również sąsiadujące z nimi place zabaw dla młodszych dzieci, a warianty rozszerzone zawierają w sobie również ogrodzenie całego terenu otwartych stref aktywności. Takie zaprojektowanie gwarantuje nam 50 procent dofinansowania z skarbu państwa. Zaznaczyć jednak trzeba, iż sam program kierowany jest do gmin, powiatów oraz wszelkiej maści stowarzyszeń, a także fundacji posiadających status prawny. Rozwój otwartych stref aktywności jest relatywnie duży i na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć stały wzrost wydzielonych powierzchni na osiedlach, na których powstały właśnie strefy otwarte aktywności fizycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów w biurze?
Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów w biurze?
Współcześnie niemal każda firma posiada biuro, w którym przechowywane są liczne dokumenty. Wiele z nich zawiera ważne dane osobowe klientów […]
Polecamy