Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?

Dom
punktzaczepienia
Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Włamanie do domu należy do jednej z bardzo nieprzyjemnych sytuacji, ale jej trud może zminimalizować szansa na uzyskanie odszkodowania z ubezpieczenia. Taką polisę można wykupić w kilku wariantach, a cenę i warunki porównamy na witrynie internetowej https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu/kalkulator. A jak wygląda procedura ubiegania się o odszkodowanie?

Zgłoszenie na policję i do ubezpieczyciela

W pierwszej kolejności musimy zgłosić zdarzenie na policję, która powinna dokonać oględzin miejsca. Po zakończeniu interwencji należy zabezpieczyć pozostałe mienie. Jednocześnie trzeba poinformować o włamaniu towarzystwo ubezpieczeniowe, pamiętając, że kluczowy jest tutaj termin. Zwykle wynosi on 12 dni i po upływie tego czasu zgłoszenie zostanie odrzucone. Można tego dokonać zarówno telefonicznie, przez formularz dostępny na stronie, mailowo czy bezpośrednio w placówce. Poszkodowany ma obowiązek również sporządzić listę skradzionych przedmiotów oraz określić aktualną wartość każdego z nich. Ponadto należy oszacować ewentualne zniszczenia, np. wybite szyby w oknach, jeśli umowa obejmuje również tego rodzaju szkody. Listę należy dostarczyć ubezpieczycielowi i oczekiwać na decyzję w sprawie wypłaty odszkodowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?
Czy dieta pudełkowa naprawdę się opłaca?
Catering dietetyczny jest hasłem coraz bardziej rozpoznawalnym. Rozumiemy dokładnie ideę odgórnego planu żywieniowego. Posiłki dostosowane do potrzeb, mają wpłynąć na […]
Polecamy