Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?

Dom
punktzaczepienia
Jak wygląda proces przyznawania odszkodowania po włamaniu do domu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Włamanie do domu należy do jednej z bardzo nieprzyjemnych sytuacji, ale jej trud może zminimalizować szansa na uzyskanie odszkodowania z ubezpieczenia. Taką polisę można wykupić w kilku wariantach, a cenę i warunki porównamy na witrynie internetowej https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu/kalkulator. A jak wygląda procedura ubiegania się o odszkodowanie?

Zgłoszenie na policję i do ubezpieczyciela

W pierwszej kolejności musimy zgłosić zdarzenie na policję, która powinna dokonać oględzin miejsca. Po zakończeniu interwencji należy zabezpieczyć pozostałe mienie. Jednocześnie trzeba poinformować o włamaniu towarzystwo ubezpieczeniowe, pamiętając, że kluczowy jest tutaj termin. Zwykle wynosi on 12 dni i po upływie tego czasu zgłoszenie zostanie odrzucone. Można tego dokonać zarówno telefonicznie, przez formularz dostępny na stronie, mailowo czy bezpośrednio w placówce. Poszkodowany ma obowiązek również sporządzić listę skradzionych przedmiotów oraz określić aktualną wartość każdego z nich. Ponadto należy oszacować ewentualne zniszczenia, np. wybite szyby w oknach, jeśli umowa obejmuje również tego rodzaju szkody. Listę należy dostarczyć ubezpieczycielowi i oczekiwać na decyzję w sprawie wypłaty odszkodowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić urodziny dla dziecka w domu?
Jak urządzić urodziny dla dziecka w domu?
Ludzi podzielić można na dwie grupy: uwielbiających i niecierpliwie wyczekujących własnych urodzin oraz antyfanów dnia, w którym formalnie stają się […]
Polecamy