Hashimoto – co warto wiedzieć o tej chorobie

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Hashimoto – co warto wiedzieć o tej chorobie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie coraz więcej osób cierpi z powodu schorzeń, które do niedawna nie były jeszcze zbyt powszechnie znane. Doskonałym przykładem jest choroba Hashimoto, objawiająca się nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołu tarczycy. Skutkiem tego są przeważnie uciążliwe zaburzenia pracy wielu różnych narządów w ciele. Diagnozowaniem i leczeniem omawianej dolegliwości zajmują się lekarze endokrynolodzy. Jeśli chcemy uzyskać skuteczną pomoc w walce z Hashimoto, powinniśmy zapisać się na wizytę w tej lubelskiej klinice: https://imedica.com.pl/.

Lekceważenie objawów to bardzo nierozsądny pomysł

Choroba Hashimoto jest zaliczana do schorzeń immunologicznych, a mechanizm jej działania opiera się na wytwarzaniu przez ciało groźnych przeciwciał. Atakują one wydzielane przez tarczycę hormony, niszcząc je i tym samym doprowadzając do rozregulowania wielu procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Lekarze nie są zgodni co do tego, jakie konkretnie czynniki przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia Hashimoto. Najczęściej jednak za winowajcę uznaje się długotrwały stres, przebytą ciążę, problemy hormonalne albo nadmierną podaż jodu w codziennej diecie.

Ryzyko zapadalności na omawiane schorzenie w znacznym stopniu zwiększają też uwarunkowania genetyczne. Do podstawowych objawów zaliczamy m.in. zauważalny spadek lub wzrost masy ciała (mimo braku diety), nadpotliwość, bezsenność, uporczywe biegunki i zatwardzenia, nerwicę, suchość skóry oraz przyspieszone albo spowolnione bicie mięśnia sercowego. Najbardziej widocznym symptomem jest natomiast wyraźnie powiększony gruczoł tarczycowy. W celu uzyskania pomocy w leczeniu Hashimoto koniecznie wybierzmy się do endokrynologa. Godny polecenia jest w szczególności endokrynolog w Lublinie prywatnie przyjmuje bowiem w nowoczesnym gabinecie wyposażonym we wszelki niezbędny sprzęt diagnostyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skompletować ubrania do ćwiczeń na dworze?
Jak skompletować ubrania do ćwiczeń na dworze?
Zamknięte siłownie i baseny sprawiły, że wielu z nas próbuje wykonywać ćwiczenia w domowym zaciszu lub całkowicie zrezygnowało z aktywności […]
Polecamy