Aranżacja domu w stylu vintage – czy warto?

Dom
punktzaczepienia
Aranżacja domu w stylu vintage – czy warto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl vintage stał się w ostatnich latach niesamowicie popularny. Chętnie sięgamy po nowe rzeczy z sieciówek inspirowane tymi klimatami, ale także z ochotą przeszukujemy pchle targi, strychy starych domów oraz skarbce naszych dziadków. Niejednokrotnie nadajemy niepozornym, zniszczonym elementom wyposażenia drugie życie, a to sprzyja ekologicznym postawom. Pytanie jednak brzmi, jak długo ten trend się utrzyma i czy warto w niego inwestować. Odpowiedź jest prosta. Styl vintage jest ponadczasowy, a klasyczne, zazwyczaj bardzo solidne i efektowne meble wpisujące się w tę estetykę nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli zatem chcemy doskonałą aranżację na lata, sprawdzi się on idealnie.

Jak stworzyć wnętrze vintage

Salon w stylu retro nie musi być urządzony samymi meblami z odzysku. Oczywiście mają one niepowtarzalny urok, a odnowione mogą być prawdziwym dziełem sztuki, ale nowe, inspirowane tymi klimatami elementy wyposażenia sprawdzą się równie dobrze. W poszukiwaniu odpowiednich akcesoriów i dodatków możemy zajrzeć do znanych sieciowych sklepów, jak również do internetowych punktów sprzedażowych. W świecie online znajdziemy naprawdę świetne nowe fotele, lampy, kanapy, sofy i szafy vintage, które stworzą w naszym pokoju wypoczynkowym idealną atmosferę. Aby całość nabrała wyrazu, przyda się kilka detali dekoracyjnych w tym samym stylu. Taki salon będzie świetnie wyglądał, o ile nie przesadzimy z ilością elementów. Nadmiar nie jest wskazany w żadnej aranżacji, dlatego lepiej trzymać się zasady minimalizmu. W razie, gdyby pokój był zbyt pusty, zawsze możemy coś dołożyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega oddłużanie firm?
Na czym polega oddłużanie firm?
Spłacanie zaciągniętych kredytów oraz pożyczek może ciągnąć się latami. Odsetki rosną a sytuacja finansowa dłużnika z każdym rokiem jest coraz […]
Polecamy