Jak powinno wyglądać odpowiednio wyposażone laboratorium?

Właściwa aranżacja przestrzeni jest warunkiem niezbędnym do tego by dane miejsce było przyjazne i bezpieczne dla wszystkich osób w nim przebywających. Szczególnie kiedy mowa jest o miejscu takim jak laboratorium. Porządek pozwala zapewnić właściwą ochronę laborantom, a ponadto wpłynąć może na poprawność wykonywanych badań. Poza tym ilość i jakość sprzętów może w dość znaczący sposób wpływać na tempo pracy zespołu diagnostycznego.

Na co zwrócić uwagę kupując sprzęt do laboratorium?

Przede wszystkim pamiętać trzeba, że profesjonalne miejsce badawcze to przestrzeń, w której należy korzystać wyłącznie ze sprzętów atestowanych. Z tego powodu wyposażenie laboratorium najbezpieczniej jest kupować w sprawdzonych miejscach. Dotyczy to w równym stopniu urządzeń diagnostycznych, jak też środków ochrony osobistej, które należy zapewnić personelowi. Certyfikat bezpieczeństwa, czy atest, to najlepsza gwarancja tego, że produkt wykonany został z materiału zadeklarowanego przez jego producenta.

Innym ważnym czynnikiem jaki powinien wpłynąć na nasze decyzje zakupowe jest ilość oraz rodzaj testów jakie zamierzamy przeprowadzać w danej placówce. Bez potrzebnych akcesoriów, czy odczynników, wykonywanie badań jest niemożliwe. Szacując moce przerobowe trzeba brać pod uwagę liczbę pracowników, czas trwania pojedynczego badania oraz ilość czasu potrzebnego na sterylizacje użytych naczyń. Najprostszym sposobem na uniknięcie błędu w obliczeniach jest oczywiście kupienie większej ilości narzędzi, zwłaszcza tych najczęściej wykorzystywanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =