Technika Bowena – czy są jakieś przeciwskazania?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Technika Bowena – czy są jakieś przeciwskazania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia Bowena to manualny, holistyczny zabieg, który pomaga na wiele dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Metoda ta polega na delikatnym stymulowaniu powięzi, czyli błony opinającej wszystkie mięśnie człowieka. Wskutek tego działania wysyłane są impulsy nerwowe do mózgu, co wpływa na rozpoczęcie samoistnej regeneracji organizmu. Ruchy wykonywane przez terapeutę, a także czas trwania każdej sekwencji jest ustalany indywidualnie. Podczas zabiegu stosuje się również przerwy, które dają organizmowi czas na przyswojenie informacji i lepszą odpowiedź terapeutyczną.

Na jakie dolegliwości warto wykorzystać metodę Bowena?

Taki sposób terapii jest nieinwazyjny i delikatny, dzięki czemu nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Nie powinno się go jednak łączyć z masażami i innymi terapiami manualnymi. Korzyści, jakie przynosi technika Bowena, sprawdzają się w przypadku chorób wątroby, nerek, tarczycy. Z metody można korzystać w walce z migrenami, bólami głowy, nadciśnieniem tętniczym, czy problemami trawiennymi. Ważny jest również wpływ terapii Bowena na psychikę. Metoda ta działa kojąco i uspokajająco, więc warto z niej skorzystać w przypadku stanów lękowych, nadmiernego stresu, a nawet depresji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ciekawy prezent dla eleganckiego mężczyzny
Ciekawy prezent dla eleganckiego mężczyzny
Wybór prezentu to zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli kupujemy coś dla osoby, na której nam zależy. Chcemy aby prezent był […]
Polecamy