Jak dobrać strój do okazji?

Styl życia
punktzaczepienia
Jak dobrać strój do okazji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare dobre polskie przysłowie mówi „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” i choćbyśmy nie wiem jak bardzo się tego wypierali pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Dlatego istotne jest by wiedzieć jak się ubrać by swoim wyglądem nie zniechęcić innych do siebie.

Jak dobrać strój do okazji?

Jeżeli wybieracie się na oficjalne przyjęcie, to kobieta powinna wybrać sukienkę wieczorową. Najlepiej gdy będzie ona długa i elegancka. Krzykliwe wzory i kolory nie są mile widziane. Trzeba pamiętać by dobrać do tego odpowiednią fryzurę i makijaż. Mężczyzna powinien ubrać garnitur. Klasyka jest zawsze w modzie.

Gdy zostaliście zaproszeni na ślub i wesele, to strój kobiety nie musi być już tak bardzo formalny. Sukienka powinna być elegancka ale nie musi już być w stonowanych kolorach. Trzeba tylko dobrać odpowiedni krój, tak by podkreślał atuty i ukrywał mankamenty. W naszej kulturze przyjęło się, że kobieta na takie uroczystości chodzi w sukienkach ale to nie jest konieczność. Kobieta w dobrze skrojonym garniturze będzie wyglądała równie elegancko i z klasą. Panowie mają w tym przypadku uproszczone zadanie gdyż wystarczy im garnitur.

Strój do pracy uzależniony jest od dress kodu, który panuje w danej firmie. Jeżeli pracodawca tego wymaga trzeba codziennie chodzić w koszuli i spódnicy w przypadku kobiet oraz w koszuli i eleganckich spodniach w przypadku mężczyzn. Jeżeli pracodawca nie określa w jakim stroju pracownik ma się stawiać w pracy warto pamiętać by nasz strój był schludny i nie budził kontrowersji np. zbyt dużym dekoltem u kobiet lub przyjście bez koszulki u mężczyzn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy bakteriobójcze – cenna technologia, nie tylko w sektorze medycznym
Lampy bakteriobójcze – cenna technologia, nie tylko w sektorze medycznym
Lampy bakteriobójcze są narzędziami, które są stosowane w różnych sektorach, w tym w medycynie, przemyśle spożywczym i usługach higienicznych. Ich […]
Polecamy