Silniki elektryczne dostępne na rynku

Technika i motoryzacja
punktzaczepienia
Silniki elektryczne dostępne na rynku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka rodzajów silników elektrycznych, które można wybrać w zależności od rodzaju aplikacji, którą masz. 

Na rynku silników elektrycznych występują głównie dwa rodzaje silników: Silniki AC oraz silniki DC. Silnik AC jest częściej stosowany w przemyśle. Posiada on wał obrotowy napędzany prądem zmiennym (AC). Z kolei silnik DC ma jako źródło zasilania prąd stały (DC). Silnik elektryczny jest maszyną, która przekształca energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki elektryczne, takie jak te oferowane choćby na stronie https://kmp-pol.pl/silniki/, są wykorzystywane do zasilania maszyn takich jak lodówki, klimatyzatory, pralki i odkurzacze. Oprócz tych zastosowań, silniki elektryczne są również częścią wielu rodzajów maszyn, takich jak windy, schody ruchome i pompy.

Poniżej znajduje się lista niektórych z również popularnych typów silników elektrycznych:

Silniki krokowe

Silniki krokowe są stosowane w maszynach do produkcji tekstyliów, robotyce i automatyce. Działają one za pomocą elektromagnesów do poruszania części w precyzyjnych przyrostach.

Silniki prądu stałego

Silniki prądu stałego są wykorzystywane głównie do zastosowań wymagających wysokiego momentu obrotowego przy niskich prędkościach i niskim zużyciu energii. Można je znaleźć we wszystkim, od elektrycznych szczoteczek do zębów po ładowarki i zabawki.

Bezszczotkowe silniki prądu stałego

Bezszczotkowe silniki prądu stałego są podobne do szczotkowych silników prądu stałego, ale nie wymagają szczotek (które szybko się zużywają) ani pierścieni ślizgowych (które mogą generować hałas). Zamiast szczotek, które dotykają komutatora, wykorzystują one urządzenia elektroniczne zwane czujnikami efektu Halla do wykrywania pozycji wirnika. Są one często stosowane w większych maszynach, takich jak samochody, samoloty i łodzie, ponieważ mogą wytwarzać większy moment obrotowy niż szczotkowane silniki prądu stałego bez zwiększania ogólnej wagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skórzane dodatki -idealne dla kobiety i mężczyzny
Skórzane dodatki -idealne dla kobiety i mężczyzny
Skórzane dodatki to elementy garderoby idealne, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dodają szyku, elegancji i klasy niezależnie od […]
Polecamy