Jakie formy treningów i ćwiczeń realizowane są w trakcie rehabilitacji?

Forma i zdrowie
punktzaczepienia
Jakie formy treningów i ćwiczeń realizowane są w trakcie rehabilitacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z kręgosłupem, zanik i przewlekłe bóle mięśni – trudno z nimi walczyć na własną rękę, prawda? Z tego powodu fizjoterapeuci na całym świecie stosują fachowe metody łagodzące te i inne dolegliwości, wykorzystując do tego celu różnorodne sposoby. Z poniższego artykułu będzie można się dowiedzieć, jakie formy treningów i ćwiczeń realizowane są w trakcie rehabilitacji.

Elektrostymulacja jako technika leczenia terapeutycznego

Podczas swojej pracy z pacjentami, rehabilitanci muszą radzić sobie często z użyciem specjalistycznych środków. W przypadku osób skarżących się na chroniczne bóle pleców, brak siły w ramionach, barkach i nogach czy mających kłopoty z powrotem do formy np. po doznanym wypadku komunikacyjnym, renomowane kliniki terapeutyczne korzystają z pomocy zaawansowanej technologii.

Elektrostymulacja w fizjoterapii jest dość innowacyjną metodą nieinwazyjnej walki z bólem, która polega na poddawaniu bolących miejsc oddziaływaniu delikatnych impulsów elektrycznych. Brzmi trochę ryzykownie, lecz tak naprawdę to całkowicie bezpieczna, a przede wszystkim niesamowicie skuteczna technologia zalecana przez wielu wykwalifikowanych lekarzy. Ledwie wyczuwalne bodźce płynące z maszyny wywołują skurcze mięśni, co pobudza je do wykonywania pracy wzmacniającej nawet podczas siedzenia czy leżenia, łagodząc przy okazji uczucie dyskomfortu. Z powodu jej fenomenalnego działania używa się jej również do rzeźbienia sylwetki – wzmożona aktywność powoduje, że przyspiesza się metabolizm organizmu, co pozwala spalić dużo kalorii praktycznie bez żadnego wysiłku.

Jak widać, elektrostymulacja wcale nie jest niebezpieczna. Obecnie należy do jednych z najbardziej efektywnych metod fizjoterapeutycznych, wpływających pozytywnie na mięśnie oraz ogólne samopoczucie pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skuteczne sposoby na zwalczanie karaluchów z domu
Skuteczne sposoby na zwalczanie karaluchów z domu
Karaluch w domu to spory problem. Nie dość, że wśród wielu osób wzbudzają obrzydzenie, to mogą jeszcze przenosić wiele groźnych […]
Polecamy