O czym pamiętać przed wyjazdem w góry?

Hobby i sport
punktzaczepienia
O czym pamiętać przed wyjazdem w góry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Góry, to jedna z najczęściej wybieranych destynacji, jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe lub wakacyjny. Warto jednak pamiętać, że zanim pojedziemy w stronę wyżyn naszego kraju, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Najlepiej zarezerwować wcześniej nocleg, by uniknąć wielogodzinnego poszukiwania kwatery na miejscu. Dla rodzin z dziećmi świetną propozycją będą domki w Zakopanem. Taki rodzaj meldunku zapewni nam swobodę, a popularna, górska miejscowość zagwarantuje atrakcje dla małych i dużych turystów. Poza rezerwacją dobrze jest także spisać listę potrzebnych rzeczy. Pogoda w górach bywa kapryśna, a szkoda wolne dni spędzać w czterech ścianach z powodu braku okrycia wierzchniego.

Niezbędnik górskiego turysty

Chyba już każdy wie, że na wyprawę w góry potrzebować będziemy odpowiedniego obuwia. Najlepiej, jeśli będą to botki trekkingowe, ale w przypadku amatorów sprawdzą się też porządne sneakersy. W czasie przechadzek po szlakach przydać może się kurtka przeciwdeszczowa. Ponadto w naszym plecaku musi znaleźć się mapa, ponieważ w górach możemy nie mieć zasięgu, woda oraz suchy prowiant.

Weźmy pod uwagę, że odległości między schroniskami bywają dosyć duże, a większość z nich jest oblegana przez tłumy turystów, szczególnie w czasie wakacji. Z tego właśnie względu nie warto polegać na punktach gastronomicznych na trasie. Lepiej postawić na szybki piknik w pięknych okolicznościach przyrody. Planując wspinaczkę na wyższe szczyty, pamiętajmy również o wymaganym zabezpieczeniu. Gdzieniegdzie mogą być potrzebne liny oraz kaski, które umożliwią nam bezpieczne dotarcie do celu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularność fulfillmentu w biznesie
Popularność fulfillmentu w biznesie
Znaczenie logistyki rośnie w ostatnim czasie. Wśród modeli, pozwalających na obsługę przedsiębiorstwa w tym zakresie, coraz większa rolę odgrywa fulfillment. […]
Polecamy