O czym pamiętać przed wyjazdem w góry?

Góry, to jedna z najczęściej wybieranych destynacji, jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe lub wakacyjny. Warto jednak pamiętać, że zanim pojedziemy w stronę wyżyn naszego kraju, powinniśmy odpowiednio się przygotować. Najlepiej zarezerwować wcześniej nocleg, by uniknąć wielogodzinnego poszukiwania kwatery na miejscu. Dla rodzin z dziećmi świetną propozycją będą domki w Zakopanem. Taki rodzaj meldunku zapewni nam swobodę, a popularna, górska miejscowość zagwarantuje atrakcje dla małych i dużych turystów. Poza rezerwacją dobrze jest także spisać listę potrzebnych rzeczy. Pogoda w górach bywa kapryśna, a szkoda wolne dni spędzać w czterech ścianach z powodu braku okrycia wierzchniego.

Niezbędnik górskiego turysty

Chyba już każdy wie, że na wyprawę w góry potrzebować będziemy odpowiedniego obuwia. Najlepiej, jeśli będą to botki trekkingowe, ale w przypadku amatorów sprawdzą się też porządne sneakersy. W czasie przechadzek po szlakach przydać może się kurtka przeciwdeszczowa. Ponadto w naszym plecaku musi znaleźć się mapa, ponieważ w górach możemy nie mieć zasięgu, woda oraz suchy prowiant.

Weźmy pod uwagę, że odległości między schroniskami bywają dosyć duże, a większość z nich jest oblegana przez tłumy turystów, szczególnie w czasie wakacji. Z tego właśnie względu nie warto polegać na punktach gastronomicznych na trasie. Lepiej postawić na szybki piknik w pięknych okolicznościach przyrody. Planując wspinaczkę na wyższe szczyty, pamiętajmy również o wymaganym zabezpieczeniu. Gdzieniegdzie mogą być potrzebne liny oraz kaski, które umożliwią nam bezpieczne dotarcie do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =