Od czego zacząć hodowanie gołębi?

Hobby i sport
punktzaczepienia
Od czego zacząć hodowanie gołębi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla gołębi to bardzo wciągające hobby, które obecnie na nowo zyskuje popularność. Hodowlą zajmują się głównie mężczyźni, w różnym przedziale wiekowym. Jest to zajęcie bardzo rozwijające, będące doskonałym pretekstem do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Chcesz zająć się hodowlą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Po pierwsze: dach nad głową

Zaczynamy od podstaw. Zanim gołębie w ogóle się pojawią, należy zbudować odpowiedni dla nich gołębnik. Powinien on zapewniać mieszkającym w nim gołębiom poczucie bezpieczeństwa. Ma ochraniać je przed atakami drapieżników oraz przed deszczem. Musi być zatem suchy i ciepły, a także łatwy w utrzymaniu. Budulec jego ścian oraz podłóg powinien z łatwością dawać się regularnie dezynfekować.

Nie zapominajmy również o odpowiedniej wentylacji. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapobieganie zalęganiu się pasożytów. Gołębnik powinien także zapewniać ptakom potrzebną im do życia przestrzeń, nie może on być zatem zbyt mały. To w nim dorosłe osobniki będą wszak odchowywać swoje potomstwo.

Skoro gołębnik jest już gotowy, przed samym zakupem jego przyszłych mieszkańców, zaopatrzmy się jeszcze w obrączki gołębi pocztowych, co ułatwi identyfikację naszych ptaków.

Po drugie: pełna miska

Poza samym gołębnikiem, dużą rolę w hodowli gołębi odgrywa także karma. Zadbajmy o to, aby była pełnowartościowa oraz wzbogacona o niezbędne suplementy dla gołębi. Dzięki temu będą zdrowo się rozwijać i ominie je szereg chorób związanych z nieodpowiednim żywieniem. Można je nabyć m.in. na https://mojgolab.pl/suplementy-c-3.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prać ubranka dla niemowląt?
Jak prać ubranka dla niemowląt?
W pierwszych dniach i miesiącach życia niemowlę nie posiada w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, przez co narażone jest na działanie […]
Polecamy